Jennifer Lopez - životopis

23. června 2007 v 11:54 | Denii

Jennifer Lopez a její život

Jennifer Lopez, rodným jménem Jennifer Lynn Lopez, se narodila 24. července 1969. Je známá také pod přezdívkami J.Lo a Jenny. Jennifer Lopez je žena mnoha profesí. Prosadila se jako zpěvačka, herečka, textařka písní, tanečnice a módní návrhářka. Stala se nejbohatší Hispánkou v Hollywoodu. V roce 2001 byla jmenována magaínem Ladie´s Home Journal třicátou nejvlivnější ženou v USA.

Jak J.Lo vyrůstala

Jennifer Lopez se narodila v Castle Hill, nedaleko Bronxu v New Yorku. Její rodiče pocházeli z Portotika. Maminka se jmenovala Guadalupe Rodríguez a otec David Lopez. Jennifer chodila do katolických škol, od mala jí učaroval tanec a hudba. Už v devatenácti si sama platila taneční hodiny. Svůj čas tehdy rozdělovala mezi práci, tanec a vystoupení v manhattanských klubech. Stálé angažmá ale pro ni nebylo jednoduché získat a několikrát byla při konkurzech odmítnuta. Přesto vystoupila v několika rapperských videoklipech a v roce 1991 jako tanečnice při udílení American Music Awards (výroční udílení hudebních cen v Americe). Ve stejném roce se ještě objevila jako tanečnice v komediálním pořadu In Living Color.
V roce 1993 se jí podařilo dostat do skupiny zpěvačky Janet Jackson. Zahrála si i v jejím videu That's the Way Love Goes. S Janet Jackson odjela i na turné, ale vnitřně toužila pracovat na své kariéře a prosadit se individuálně.

Televize a film

Jennifer mohli američtí diváci vidět v mnoha televizních pořadech a show. Na scénu obrazovek a plátna vtrhla razantněji až v roce 1995 ve filmu My Family a pak ve filmu Vlak plný peněz (Money Train) s Wesley Snipesem. O rok později si zahrála v Coppolově komedii Jack (tady hrál mj. Robin Williams) a v roce 1997 v thrilleru Krev a víno s Jackem Nicholsonem. Za hlavní roli ve filmu Selena byla nominována v roce 1998 na cenu Golden Globe Award za nejlepší herečku. Stala se první herečkou z Latinské Ameriky, která si vydělala více než milion dolarů za filmovou roli. Přestože nemá zatím za sebou film, který by v Americe vydělal více než 100 milionů dolarů, patří Jennifer Lopez podle platu k nejlépe oceňovaným herečkám. Nejvíce výdělečným filmem na domácí scéně byl snímek Krásná pokojská (vydělal 94 milionů), mezinárodně byl nejúspěšnější film Smím prosit z roku 2004.

Hudba a muzika

Jennifer Lopez debutovala v roce 1996, kdy jí vyšlo CD On the 6. Od té doby vyšlo dalších pět alb: J. Lo (2001), J to tha L-O!: The Remixes (2002), This Is Me... Then (2002), Rebirth (2005), Como Ama una Mujer (2007). Další album - páté studiové -Jennifer Lopez připravuje, mělo by vyjít v září 2007, první singl bychom mohli slyšet už v červenci.

Osobní život

Jennifer Lopez se vdala třikrát, poprvé za kubánského číšníka Ojani Nou v roce 1997. Její druhý manžel byl známý tanečník Chris Judd, se kterým se seznámila při natáčení videoklipu Love Don't Cost a Thing. Vzali se v září 2001 a rozvedli se v červnu 2002. Poté se Jennifer Lopez zasnoubila s hercem Benem Affleckem. Jejich vztah byl velmi medializován. Média jim přiřkla přezdívku Bennifer. Svatbu měli naplánovánu na září 2003, ta se ale neuskutečnila, pár se nakonec rozešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama