The best damn thing

27. května 2007 v 12:01 | Denii

Blonďatá princezna Avril Lavigne se vdala a vydala třetí desku. The Best Damn Thing prezentuje singl Girlfriend, který je doprovázen i poměrně vtipným videoklipem a Avril sklízí více pochval než kritiky.
Sama říká, že zpívá o tom, co prožívá. A jelikož je momentálně šťastná a zamilovaná, tak nová deska nemůže být ani o ničem jiném než o lásce. Každý by čekal, že bude plná slaďáků, ale opak je pravdou. Nese se v hodně veselém a rychlém rytmu. Nehledě na to, že z The Best Damn Thing je taky cítit nadhled a hlavně to, že se při nahrávání Avril dobře bavila.
Už úvodní Girlfriend je toho jasným důkazem. V podobném duchu jsou i další tři následující skladby - I Can Do Better, Runaway, The Best Damn Thing. Pak přijde uklidnění v podobě When You´re Gone, která je zpívána s naléhavostí, ale k pláči nevede. Není na to ani čas, Everything Back But You zahání jakýkoli pokus o melancholii. Zpomalení přijde ještě dvakrát, poprvé v podobě Innocence a poté v Keep Holding On, kterou Avril natočila k filmu Eragon. Tím je vyčerpán počet pomalých věcí. Ostatní šlape od začátku, nikdo se s nikým nemazlí a Avril písničky servíruje s přehledem a sebevědomím. Chvilkami budí dokonce dojem, že je strašně nesnesitelná a namyšlená holka.
Album je zcela jiné než Under My Skin, ve většině případů strčí do kapsy i samotný povedený debut, byť se mu místy hodně podobá. Možná se Avril trochu vrátila do dob drsné rebelky, možná je to ale jenom zdání, které zapříčiňuje fakt, že zpěvačka nemá úplně osobitý styl. Její míchání popu, rocku a punku ale nese své ovoce, tak proč v tom nepokračovat. Stačí přidat trochu toho a kousek tamtoho, však ono něco vznikne. A když máte za zády šikovné lidi, jde vše.
V tomto případě stvořila Avril a spol. docela povedený kousek, který si své příznivce našel a ještě i určitě najde.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama